Євген Гутков: «Наше найближче завдання – здати об’єкт в експлуатацію»

  • Дата

    15.04.2021
  • Об`єкт

    ЖК Дипломат
  • Теги

    ЗМІ, Інтерв'ю

У Харкові завершене будівництво елітного житлового комплексу «Дипломат», розташованого в екопарковій зоні міста – біля підніжжя Саржиного Яру. Зараз йдуть останні приготування перед тим, як будівельна інспекція прийме будинок в експлуатацію і мешканці зможуть отримати ключі від своїх квартир.

Про те, чим «Дипломат» відрізняється від інших будинків, і що найближчим часом буде відбуватися на території житлового комплексу, розповів перший віцепрезидент будівельної компанії «Construction Group International» Євген Гутков.

Євгене Жановичу, будівництво ЖК «Дипломат» закінчене. Чим цей житловий комплекс відрізняється від інших подібних проєктів вашої будівельної компанії?

Дійсно, ми повністю завершили наш проєкт, комплекс побудовано. Чим відрізняється? Ця будівля унікальна у своєму роді – будинок преміум-класу, що передбачає високу якість будівництва, матеріалів і відповідне місце розташування.

Це один із небагатьох проєктів, що реалізуються в Україні та ближньому зарубіжжі, де повною мірою були дотримані жорсткі екологічні вимоги на всіх стадіях будівництва. Ще в момент проєктування та прив’язання до місцевості, у нас було чітке розуміння: ми будуємо в екосистемі Саржиного Яру, і перед нами стояло завдання – гармонійно вписати об’єкт у навколишнє середовище. Весь період будівництва ми порівнювати свої дії з навколишнім середовищем – використовували екологічно безпечні будматеріали, дотримувалися вимог щодо виконання виробничих робіт, максимально наближених до природи, щоб убезпечити її від нашого втручання. Як бачите, нам це вдалося. Можу з гордістю відзначити, що такі проєкти можна перерахувати на пальцях однієї руки.

У чому переваги вашого ЖК для майбутніх мешканців?

Уперше за історію своєї будівельної практики – а компанія Construction Group International будує вже 30 років – ми розділили фінансові ризики з покупцями. Вклали свої кошти в ЖК «Дипломат», а потім запропонували майбутнім мешканцям відповідні для них варіанти та умови фінансування.

Чималу перевагу має й місце розташування житлового комплексу. Тут все в пішій доступності: екопаркова зона, магазини, соціальні установи, школи та дитсадки, транспортна розв’язка. Ми врахували побажання мешканців та побудували в будинку комори-келлери, розширили зону паркування на території ЖК, установили велопаркінг, заправки для електромобілів, упровадили спеціальне рішення щодо побутових відходів.

Євгене Жановичу, а що зараз відбувається на майданчику «Дипломата»?

Залишилося закінчити внутрішні роботи, розведення комунікацій: воду, каналізацію, електрику, опалення. Ставимо батареї з терморегулятором. Скрізь уже стоять протипожежні двері – і в коридорах, і в квартирах, давно побудовано дахову котельню.

Замовили і оплатили 6 ліфтів. Виробники – дочірня компанія французької фірми OTIS. Це якісні ліфти преміум-класу з рифленими стінами, кам’яною підлогою, противандальними світними кнопками. Надалі ця ж компанія буде їх обслуговувати.

Після цього будемо повністю тестувати систему енергопостачання, перевіряти на безпеку всю будову, починаючи від кожної дверної ручки, закінчуючи громовідводом. Важливо, щоб майбутні фахівці керуючої компанії пройшли весь будинок від підвалу до даху, все перевірили, провели випробування всіх систем. Кожен гвинтик повинен бути перевірений і випробуваний. Хочу наголосити: для нас головне у проєкті – це комфорт і безпека мешканців.

Знаємо, що у вільному продажу залишилося небагато квартир. А як щодо комерційної нерухомості?

Вона не продається. Комерційну нерухомість, що розташована на 1 поверсі будинку, здаватимемо в оренду, але у нас є обмеження. Ми ретельно фільтруємо орендарів – для комфорту мешканців у будинку не повинні розташовуватися заклади галасливі й ті, що поширюють запахи. Розглядаємо як орендарів салон краси, аптеку, стоматологічний кабінет або фітнес-зал, щоб мешканці цього будинку могли приходити та займатися спортом.

Євгене Жановичу, які ще завдання вирішуються на цьому етапі розвитку «Дипломата»?

Завдання на найближчий час – здавання об’єкта в експлуатацію. У цьому напрямі робота йде повним ходом і все, що залежить від нас, ми виконуємо, тому фінал не за горами.